Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас Гость!

Гребной триатлон и квадратлон (ФГТК)
Главная » Статьи » ВЕСЛУВАЛЬНИЙ СПОРТ - CANOEING - ГРЕБНОЙ СПОРТ

Характеристика водных видов спорта как средств оздоровления.
Актуальність. В даний час в Україні спостерігається підвищена увага населення до різних видів рекреації та оздоровчої фізичної культури. Така тенденція викликана низкою факторів, такими як малорухливий спосіб життя, зниження рівня фізичного стану населення на тлі екологічного дисбалансу і соціально-економічної нестабільності. Одним з рішень даної проблеми є пропаганда здорового способу життя та розвиток масового спорту [1,2,3].
Водные виды спорта, фото В. Самуйленко
Веслування - особливий вид рухової діяльності, що протікає одночасно у двох середовищах - повітряному і водному, на природних водоймах і в мінливих погодних умовах, що робить її засобом оздоровлення, загартовування, підвищення сили і витривалості, а також засобом активної розрядки [5].
Завдяки дії на всі механізми кисневого забезпечення організму веслування є універсальним видом аеробіки з вираженим загартовуючим ефектом. Залежно від типу веслового судна змінюється техніка веслування і розподіл м'язових зусиль відповідно до законів гідродинаміки, формується специфічна динамічна рівновага, розвиваються специфічні види аеробної і анаеробної витривалості - швидкісна і силова [5].
Водные виды спорта, фото В. Самуйленко
Веслування розвиває специфічну координацію, в основі якої лежать особливі види глибокої м'язової чутливості: «почуття» води, човна, упору весла у воді, темпу, ритму. Вони дозволяють швидко перебудовувати рух при виникненні збивають зовнішніх факторів - хвилі, вітру, течії, перешкод.
Тривалі однотипні навантаження виробляють стійкість нервової системи до монотонності і відчуттям втоми, формують вольові механізми самомобілізації, самоконтролю. Вони сприяють підвищенню емоційної стійкості і врівноваженості [4].
Проте, не дивлячись на всі вище перераховані фактори, ми змушені визнати, що веслувальний спорт не є популярним у нашій країні. Причинами можна назвати погане фінансування, недостатнє освітлення в інформаційних засобах, переважний напрямок не на масовий спорт, а на спорт вищих досягнень, недостатність кваліфікованих фахівців, відсутність єдиної структури управління видами веслувального спорту, відсутність рекреаційно-спортивних веслувальних клубів.
Водные виды спорта, фото www.fotonewzeland.co.nz
Ґрунтуючись на досвіді США, Канади, Австралії та низки європейських країн, таких як Німеччина, Угорщина (де веслування є національним видом спорту), ми можемо судити про ефективність такої організації як рекреаційно-спортивний веслувальний клуб. Різноманітні програми для різного контингенту запропоновані фахівцями даних клубів дозволяють одночасно вирішувати завдання оздоровлення, активного відпочинку та спортивної діяльності [1].
Для створення подібних організацій на Україну потрібно детальне вивчення їх структури, функцій, методик занять і адаптування до соціально-економічних та нормативно-правовим аспектам нашої держави.
Водные виды спорта, фото: internews
Результати досліджень.
1.                 Серед безлічі видів активного відпочинку найбільший оздоровчий ефект дають водні види спорту, зокрема, веслування, водний туризм.
Займатися веслуванням можна на міських (у зонах відпочинку) і заміських водоймах - ставках, озерах, річках, на морі. Однак, цей вид спорту доступний лише людям, які вміють плавати. Категорично не можна сідає в човен тим, хто не може триматися на воді [5].
          Веслування дає широку можливість для дихальної гімнастики. Обсяг пропускається через легені повітря протягом хвилини посилюється при спокійному веслуванні в 3 - 5 разів. При цьому в 2 - 3 рази зростає і коефіцієнт використання кисню з вдихуваного повітря. Досить істотно зростає сила вдоху і видиху. Не випадково, у тих хто постійно займається весловим спортом  спостерігається високий рівень життєвої ємності легень, значно більша сила легенів.
Спостереження показали, що регулярні заняття навіть "лікувальним" веслуванням в спокійному темпі чудово розвивають дихальну екскурсію діафрагми, потужність легень (максимальну легеневу вентиляцію), яка і у легеневих хворих після 20 - 25 занять починає перевищувати норму.
Водные виды спорта, спирометрические исследования В. Самуйленко
При спокійному веслуванні істотно підвищуються і енергетичні витрати, які поряд з активним включенням у роботу преса, роблять веслування відмінним засобом для боротьби із зайвою вагою, причому найбільш страждають при цьому жирові відкладення в області живота.
Робота веслами розвиває рухливість суглобів, особливо рук, зміцнює м'язово-зв'язковий апарат кінцівок, спини. Рухи при заняттях веслуванням роблять наче б то своєрідний масаж суглобів.
Веслування є відмінним засобом у боротьбі з такими захворюваннями, як остеохондроз і обмінний поліартрит, вона ефективна при атонічних колітах, початкових стадіях гіпертонії і атеросклерозу. У санаторіях Криму веслування успішно застосовують для боротьби з залишковими явищами пневмонії та плевриту.
2. Існує велике різноманіття видів веслування  з використанням різних веслових човнів, найбільш популярним, серед яких гребний слалом, веслування на байдарках і каное, як олімпійський вид, марафонська веслування, веслувальне  поло, морське веслування, веслувальний серфінг, водний туризм, веслування на човнах «Дракон», веслувальний фрістайл і веслування на бурхливій воді. Кожен з цих видів має свою специфіку, яка полягає в:
- місці проведення занять (гладкі і гірські річки, море, озера, басейни);
- види діяльності (індивідуальний і командний);
- домінуванні розвитку фізичних якостей, притаманних певному виду веслування, наприклад: марафон - витривалість, фрістайл - координація, спринтерська веслування - швидкість і т.д.
3. Аналіз діяльності рекреаційних веслувальних центрів за кордоном і в нашій країні дозволив констатувати, що на території України найбільш поширена спортивне веслування. При цьому більша увага приділяється розвитку спорту вищих досягнень, а не масового спорту. Відсутні веслувальні клуби, що мають комплексні спортивно-оздоровчі послуги з використанням всього різноманіття засобів веслувального спорту.
Водные виды спорта, фото: Оксана Литинская
Висновки: Аналізуючи оздоровчу ефективність занять веслуванням нами був визначений ряд її переваг: більша частина занять проводиться на відкритому повітрі, паркова або лісопаркова зона на березі водойми; постійний контакт з природними факторами - сонце, повітря, вода, розмаїтість у виборі засобів і методів у різних видах веслувального спорту; переважно циклічна робота аеробної спрямованості; заняття веслуванням надають загартовуючий вплив і є відмінним профілактичним засобом проти простудних захворювань; безпосередній вплив на функціональні системи організму, такі як серцево-судинна, дихальна, м'язова системи і т. д.
Даний вид занять дозволяє переважно аеробного характеру робота позитивно впливає на масу тіла тих хто займається, збільшується м'язовий корсет, знижується жировий компонент.
___
Література.
1.     Андрєєва О.В. Характеристика базових категорій фізичної рекреації / О.В. Андрєєва // Педагогіка, психологія та медико–біологічні проблеми фізичного виховання і спорту. – 2009. – №9. – С. 7 – 11. 
2.     Благій О.Л. Рекреативні заняття як чинник формування дозвільної культури / Благій О.Л. // Спортивний вісник Придніпров’я, - Дніпропетровськ, 2008. № 1. -С. 3-7.
3.     Дутчак М.В. Система залучення населення до рухової активності в Україні у другій половині XX ст. / М.В. Дутчак // Теорія і методика фізичного виховання і спорту. - Київ: Олімпійська література, 2007. - №04. - С. 45-54
4.     Пирогова Е.А. Влияние физических упражнений на работоспособность и здоровье человека / Пирогова Е.А., Иващенко Л.Я., Страпко Н.П. – Киев: Здоровье, 1986 г. – 146 с.
5.     Самуйленко В.Е.. Некоторые особенности реализации функциональных возможностей гребцов (на примере гребли на байдарках и водного туризма) / В.Е. Самуйленко, Н.П. Спичак, О.В. Конева. // ІХ Міжнародний науковий конгрес «Олімпійський спорт і спорт для всіх». – К.: НУФВСУ  «Олімпійска литература», 2005.-С. 722.
___
Обсуждение в форуме: http://cuadr.at.ua/forum/3-41-5 ...
(с) http://bestfitness.at.ua/news/greblja_na_bajdarkakh/2011-09-05-2 


Источник: http://cuadr.at.ua/board/inventar_i_oborudovanie_mest_provedenija_zanjatij/pokhody_vykhodnogo_dnja_na_bajdarkakh
Категория: ВЕСЛУВАЛЬНИЙ СПОРТ - CANOEING - ГРЕБНОЙ СПОРТ | Добавил: cuadr (10.01.2013) | Автор: Н. Еременко (Спичак), В. Самуйленко
Просмотров: 1902 | Рейтинг: 4.5/11 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
В ТЕМУ:

Новости загрузка новостей...
 
 

Категории каталога

Международная федерация квадратлона [5]
Информация президиума, результаты соревнований...
ВЕСЛУВАЛЬНИЙ СПОРТ - CANOEING - ГРЕБНОЙ СПОРТ [28]
Электронное издание научно-методических публикаций специалистов в области гребли на байдарках и каноэ.

Мини-чат

200

Наш опрос

Какая из дисциплин, входящая в квадратлон - Ваша коронная?
Всего ответов: 212

Друзья сайта


Поздравляем ВСЕХ с 
сезоном 2015 года!
 
- сайт ОргКомитета Этапов Кубка Мира
по КВАДРАТЛОНУ В Киеве
 
Гребля на "Драконах"
в Одессе: 
гребля на лодках
 
velobike.kiev.ua 27/02-1/03 2015!
 
 
Для денежных переводов:
карточный счет в "ПриватБанк" - 
5457 0822 3296 5769
Получатель: Виталий Самуйленко

Понедельник
19.03.2018
21:23


Copyright MyCorp © 2018


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0